10 цікавих фактів про бібліотеку

Як ми знаемо — бібліотеки завжди користувалися попитом у книголюбів. Там завжди знайдеться цікава книга для людей з різними інтересами. Раніше, щоб взяти  книгу, необхідно було йти до магазину або у бібліотеку і заводити картку читача або нести книгу яку ви брали якщо ви вже постійний відвідувач. В наш час достатньо зайти на сайт www biblio globus ru, і вибрати все що вас цікавить не виходячи із дому. Але все ж таки давайте розглянемо 10 цікавих фактів про бібліотеку.

10 місце: Бібліотека Конгресу у Вашингтоні на сьогоднішній день є найбільшою в світі. В ній знаходяться близько 75 мільйонів різних найменувань, в тому числі аудіо та відеозаписи, фотографії.

9 місце: Російська Державна бібліотека налічує 42 мільйони найменувань. Всі примірники зберігаються на території розміром в 9 футбольних полів.

8 місце: Якщо розділити всі книги, які зберігаються в Московській «публічної бібліотеки на всіх співробітників, то отримаємо по 29 830 екземплярів на людину.

7 місце: У читальному залі однієї з великих бібліотек одночасно зможуть розміститися пасажири чотирьох поїздів.

6 місце: За хвилину двері відкриваються бібліотеки 5 разів.

5 місце: У добу працівники бібліотеки видають приблизно 400 бібліографічних довідок.

4 місце: Для того щоб перевести комп’ютерний парк найбільшої у світі бібліотеки (Бібліотека Конгресу), знадобитися 75 вантажних машин.

3 місце: Щоб кинути швидкоплинний погляд на всі екземпляри Бібліотеки Конгресу, вам знадобитися приблизно 137 років життя.

2 місце: найзагадковішої бібліотекою в світі як і раніше залишається колекція документів і книг, Івана Грозного. Історики вважають, що вона була захована або перевезено в інше місце самим Іваном IV. Протягом декількох століть учені і археологи зі всього світу намагаються розшукати безцінний артефакт. За однією з версій бібліотека захована в стінах Московського Кремля.

1 місце: у жодній з бібліотек Сполучених Штатів Америки ви не знайдете кращий твір Агати Крісті «Десять негренят». В Америці цей детектив видається під іншою назвою «І нікого не стало». Таке найменування народилося з відомої лічилки : «Останній негреня стомлено глянув, він пішов веселитися, і нікого не стало». Найцікавіше те, що в романі немає згадок про негритятах, спочатку вони були замінені на індіанців, а потім на моряків.

Добавить комментарий