3D-принтер

3D-принтер — верстат з числовим програмним управлінням, що використовує метод пошарового створення деталі. 3D друк є різновидом адитивного виробництва і зазвичай відноситься до інструментів швидкого прототипування. 3D-друк може здійснюватися різними способами і з використанням різних матеріалів, але в основі кожного з них лежить принцип пошарового створення («вирощування») твердого об’єкта. Лазерна стереолітографія (англ. laser stereolithography, SLA) — об’єкт формується зі спеціального рідкого фотополімеру, що твердне під дією лазерного випромінювання (або випромінювання ртутних ламп). У нас найкращі 3д принтер купить в минске. При цьому лазерне випромінювання формує на поверхні поточний шар розроблюваного об’єкта, після чого об’єкт занурюється в фотополімер на товщину одного шару, щоб лазер міг приступити до формування наступного шару. Також існує варіація даної технології-SLA-DLP, в якій замість лазера використовується DLP-проектор (в це випадку шар формується відразу цілком, що дозволяє прискорити процес друку).
Зауваження: Для принтерів з високою роздільною здатністю, використовують наступну схему: джерело випромінювання розміщують внизу (під прозорим резервуаром з фотополімером), який формує в зазорі між дном резервуара і попереднім шаром (або якщо це перший шар — між дном резервуара і платформою) поточний шар розроблюваного об’єкта, після чого платформа з об’єктом піднімається на товщину одного шару.
Селективне лазерне спікання (також англ. Direct metal laser sintering — DMLS) — об’єкт формується з плавкого порошкового матеріалу (пластик, метал) шляхом його плавлення під дією лазерного випромінювання. Порошкоподібний матеріал наноситься на платформу тонким рівномірним шаром (зазвичай спеціальним вирівнюючим валиком), після чого лазерне випромінювання формує на поверхні поточний шар розроблюваного об’єкта. Потім платформа опускається на товщину одного шару і на неї знову наноситься порошкоподібний матеріал. Дана технологія не потребує підтримуючих структурах» висять в повітрі » елементів розробляється об’єкта за рахунок заповнення пустот порошком. Для зменшення необхідної для спікання енергії температура робочої камери зазвичай підтримується на рівні трохи нижче точки плавлення робочого матеріалу, а для запобігання окислення процес проходить в безкисневому середовищі.

Добавить комментарий