Bitcoin

Біткоіни підстрибнув до максимальних з червня 2019 року рівнів, знову пронизавши психологічний бар’єр $13 000. Ентузіасти заговорили про ефекти халвінга. Вранці неділі 25 жовтня курс bitcoin gold (ВТС) знову прорвався вище важливого круглого рівня $13 000, зазначивши піковий максимум на $13 329, згідно з даними CoinMarketCap. Втім, на цих висотах першої криптовалюта світу вдалося протриматися лише пару годин, після чого вона різко відкотилася назад під $13 000. На момент написання торги тривають в районі цієї позначки.

В останній раз біткоіни забирався так високо лише 26 червня 2019 року. Тоді, за даними CoinMarketCap, ринок дотягнувся до пікового максимуму $13 793. Біткоіни-ентузіасти поспішили відзначити, що жовтень взагалі виявився дуже вдалим для курсу ВТС. Так, 6 жовтня валюта торгувалася в районі $10 600. З тих пір вона встигла зміцнитися приблизно на 25% до сьогоднішнього пікового максимуму. За останній тиждень актив подорожчав на 15%, випередивши більшість інших криптовалют. Індекс домінування біткоіни також повернувся до 3-місячного максимуму, склавши 62%, згідно TradingView.

Якщо ж порівнювати поточні рівні з панічним березневим обвалом ринків, то ситуація покращилася ще більше. Вартість біткоіни більш ніж потроїлася від рівнів під позначкою $4 000, де він опинився в середині березня на тлі масового обвалу цін на активи.

У чому причина?
Коментуючи бичачу динаміку ВТС, багато учасників кріптосообщества насамперед згадують вибухнув цього літа ажіотаж в сегменті децентралізованих фінансів (DeFi). В першу чергу цей фактор став тригером для екосистеми Ethereum, на базі якого працюють більшість DeFi-протоколів і пулів. Однак новий бум благотворно позначився і на інтересі інвесторів до кріптоіндустріі в цілому.

Крім того, деякі заговорили про довгоочікувані ефекти халвінга біткоіни. Так, популярний в кріптосообществе аналітик віллі Ву знову заговорив про свою улюблену тему дефіциту пропозиції коінів після травневого халвінга.

Добавить комментарий