Будет разработан «процессор» для мозга

На сьогодні розробкою мозкових імплантатів займаються кілька наукових установ. Так, існуючі прототипи пристроїв вже дозволяють частково відновити моторику паралізованих мавп і людей, а також оцінювати рівень і стимулювати вироблення нейромедіаторів. Тим не менш, до цих пір мозкові імплантати не отримали комерційної реалізації. Крім того, вони не забезпечують зворотний зв’язок — передачу сигналів від перифического елемента в мозок. Управління паралізованою кінцівки в їх випадку може здійснюватися тільки на основі безпосереднього спостереження.

На відміну від подібних систем, мозковий імплантат ARM Holdings, як очікується, дозволить не тільки повноцінно рухатися, але і отримувати від уражених частин тіла інформацію. Зокрема, чіп допоможе пацієнтам відчути температуру і текстуру поверхонь. Як повідомив глава відділу розробок в області охорони здоров’я ARM Holdings Пітер Фергюсон, інженери вже підготували кілька робочих прототипів пристрою. Тим не менш, поки вони непридатні для випробувань in vivo з-за високого енергоспоживання і перегріву. Участь у проекті бере Вашингтонський університет.

Угода ARM Holdings з дослідницькими організаціями розрахована на десять років. Робота буде вестися в кілька етапів. На першому автори мають намір створити саму систему-на-кристалі (System-on-a-Chip (SoC) — імплантат, який буде імплантуватися в мозок. Обмінюватися даними SoC зможе з спинномозковим стимулятором. У разі успішного завершення етапу пацієнти, що мають такий імплантат, знову зможуть рухати паралізованою кінцівки. Потім учені планують розробити інтерфейс для забезпечення зворотного зв’язку, який поверне постраждалим тактильну чутливість.

На думку авторів, крім підвищення комфорту і точності рухів, організація зворотного зв’язку може прискорити реабілітацію при ураженнях мозку, в тому числі інсульті.

Добавить комментарий