Computex 2017: концепция NVIDIA Max-Q поможет сделать игровые ноутбуки компактнее и легче

Основною перешкодою для появи дійсно компактних і тонких ігрових ноутбуків є порівняно високе енергоспоживання і, відповідно, тепловиділення високопродуктивних компонентів. В першу чергу мова йде про відеокарту і процесор.

Для ефективного охолодження доводиться застосовувати потужні і досить габаритні системи охолодження, що в результаті позначається на розмірі пристрою в цілому.

На виставці Computex 2017 NVIDIA представила концепцію дизайну Max-Q, згідно з якою розробникам буде простіше створювати більш легкі, більш тонкі і тихі ігрові ноутбуки.

Концепція Max-Q передбачає використання дискретної графіки GTX 1080, GTX 1070, GTX 1060 в ноутбуках з одночасним застосуванням ряду нових апаратних і програмних рішень з управління електроживленням і нових рішень по забезпеченню охолодження.

Концепція Max-Q

Продуктивність GPU зростає із зростанням енергоспоживання. Але ця залежність нелінійна. При досягненні певного ліміту можливостей графічного процесора подальше, навіть незначне, збільшення швидкості обходиться істотним зростанням енергоспоживання.

В рамках Max-Q пропонується працювати на тому рівні можливостей GPU, де співвідношення продуктивності і енергоспоживання виявляється найбільш оптимальним.

NVIDIA-Max-Q

Крім зменшення розміру та ваги, ігрові ноутбуки концепції Max-Q повинні бути ще й тихіше.

У випадку, коли необхідна дуже тиха робота, можна буде скористатися технологією WhisperMode.

Технологія NVIDIA WhisperMode

Зниження шуму при використанні WhisperMode передбачає вибір балансу між налаштуваннями якості графіки і рівнем FPS. Наприклад, якщо в якійсь грі середній рівень FPS складає 120, то, практично без впливу на ігровий комфорт, його можна знизити, припустимо, до 60. При цьому відеокарта буде працювати економніше, знизиться навантаження на систему охолодження, швидкість вентиляторів впаде, а значить і робота стане тихішою.

За принципом роботи WhisperMode дуже нагадує технологію NVIDIA Battery Boost, з тією різницею, що Battery Boost спрямована на продовження часу автономної роботи, а WhisperMode — на зниження шуму.

На виставці вже можна спостерігати кілька моделей ігрових ноутбуків з Max-Q-дизайном, наприклад ASUS Zephyrus GX501 з відеокартою GTX 1080 і Clevo P950HR, MSI GS63 з відеокартами GTX 1070.

Добавить комментарий