Фосфаты в стиральном порошке

Ми намагаємося добре обполіскувати посуд від миючих засобів, а білизна – від слідів порошку. Ми чули, як небезпечні фосфати та поверхнево-активні речовини, та ткож фосфаты в стиральном порошке. Але стікаючи в каналізацію, вся ця хімія знову повертається до нас з питною водою. Як уберегтися?
В Україні контролюють вміст у воді 12 позицій хімічних речовин. У Європі – 60 позицій. Всього різних хімічних речовин у воді може бути до 1000, і ніхто не проводить лабораторних аналізів. І все це «невідомо що» потрапляє в наш організм разом з водою з-під крана. Результат відомий: 37% всіх захворювань медики пов’язують з вживанням неякісної питної води.

Стираємо здоров’я

У розвинених країнах Європи і США ще у 80-х роках визнали небезпеку «хімії» – фосфатів і ПАР – яка становить основу традиційних пральних порошків, миючих і чистячих засобів. Ці речовини чудово видаляють забруднення і жир з тканини і різних поверхонь, але так само агресивно вони впливають на людський організм. Потрапляючи на шкіру з погано прополосканной одягом, фосфати і ПАР викликають алергії. А залишки миючих засобів на кухонному посуді, сковородах, з їжею потрапляють в рот і мають канцерогенний вплив.

Але і ретельне ополіскування одягу, посуду завдає шкоди здоров’ю людини і природи. Адже разом з каналізаційними стоками всі ці речовини потрапляють в річки, звідки знову береться вода для пиття. Тому в розвинених країнах вкладають мільйони доларів у сучасні системи очищення каналізаційних стоків, особливу увагу приділяючи саме видалення ПАР і фосфатів з питної води.

Добавить комментарий