Фотограф

Фотограф-людина, що створює фотографії за допомогою фотоапарата. Робота фотографа у вузькому сенсі являє собою безпосередньо фотозйомку. У широкому сенсі фотограф — людина, в чиї завдання входить підготовка до проведення зйомок (вибір теми, переговори, отримання дозволів і погоджень, підбір моделей, реквізиту, обладнання, вибір місця тощо), безпосередньо фотозйомка та подальша робота з обробки та друку фотографій, продаж матеріалу. У ряді випадків частина цих робіт фотограф передає своїм асистентам, помічникам, візажистам, художникам по костюмах, агентам, освітлювачам, гримерам та іншим людям. Історія професії фотографа починається з 1839 року, коли Жак Луї Дагер на засіданні Академії наук і Академії мистецтв у Парижі представив оригінальний спосіб фіксації зображення.

Довгий час за фотографією не визнавалося право на естетичну творчість. Багато фотографів витрачали чимало сил і уяви, створюючи знімок неадекватний фіксованої натурі. Вони широко використовували монтаж і друк з декількох негативів.

В кінці XIX століття, з появою порівняно легких знімальних камер і більш простих способів відтворення знімків на сторінках друку, отримала широке поширення фотографічна журналістика. З цього моменту з’являється поняття професії фотограф. Дві тенденції в історії фотографії: реалістична і формотворча, визначилися в цей період з максимальною ясністю.

З’явилася перша професійна організація — Датський Союз Фотографів Преси (Pressefotografforbundet) в 1912 році в Данії, організована шістьма фоторепортерами в Копенгагені. Працюючи найчастіше для періодичних видань, Фотографи в своїх знімках нерідко зачіпали Актуальні проблеми суспільства, показуючи соціальну нерівність, злидні, експлуатацію дитячої праці і т. д. спочатку під фотографіями в газетах не вказувалося ім’я фотографа.

Добавить комментарий