Коммутатор

Якщо у вашому розпорядженні є декілька мережевих пристроїв, і ви хочете зручним способом об’єднати їх між собою в єдину мережу, то мережевий комутатор є кращим рішенням. Найпростіший приклад — створення локальної мережі з кількох комп’ютерів. Досить просто вставити один кінець комутаційного шнура в роз’єм мережевої карти ПК, а інший — в порт комутатора. Підключивши таким чином комп’ютери до пристрою і зробивши необхідні налаштування, можна створити власну локальну мережу і регулювати її роботу. У нас найкраща коммутатор цена.

Зовні комутатори виглядають досить одноманітно — вони являють собою невеликі плоскі короби різних розмірів з декількома індикаторами і роз’ємами для конекторів. Але їх характеристики можуть сильно відрізнятися, що тягне за собою і зміна ціни. Тому перед покупкою вкрай важливо проаналізувати параметри мережі і зрозуміти, який комутатор необхідний.

Наприклад, почати можна з того, потрібен керований або некерований світч. Якщо планується створити невелику мережу з малої кількості комп’ютерів і пристроїв без специфічних вимог до розподілу потоків даних, то цілком достатньо буде придбати звичайний некерований комутатор мережі, що забезпечить мінімальний необхідний комплекс функцій. Керовані комутатори мають значно більший потенціал і розраховані вони на обслуговування великих мереж, в яких необхідно віддалене керування.

Вивчаючи характеристики сучасних світчів, можна зустріти позначення типу «комутатор 10 100», «комутатор 10 100 1000». Ці цифри описують базову швидкість передачі даних, підтримувану пристроєм. Тобто, світч, що працює зі швидкістю 10 100 Мбіт в секунду, можна використовувати в мережах Fast Ethernet, а гігабітний комутатор — в мережах Gigabit Ethernet.

Добавить комментарий