Кошки

Вам здається, що ми знаємо, що означає муркотіння (воно ж муркотіння) кота.

Вважається, що це — явний ознака того, що тварині добре: приголубте кішку, почухайте її за вушком, погладьте — і ви почуєте ці звуки, які ні з чим не сплутаєш. Ми розповімо все все о кошках.

Але чарівна здатність наших вихованців видавати заспокійливий і їх, і нас теплий, вібруючий звук поширюється не тільки на задоволення.

Досить сказати, що навіть те, як саме кішкам вдається видавати цей звук, обговорюється давно, і однозначної відповіді немає.

Кішки — невиправні егоїсти. Або це наклеп?
Вся правда про жуків-гнойовиків: вони рятують світ
Вся правда про кури: вони зовсім не дурні
Вся правда про тарганів: у них своя місія на Землі
Деякі вважають, що він пов’язаний з рухом крові по нижній порожнистої вені, що несе венозну (ненасичену киснем) кров у відповідну частину серця.

Однак більша частина дослідників схильна думати, що шум виходить від м’язів котячої гортані. Коли вони розширюються і звужують голосову щілину, навколишнє зв’язки, повітря вібрує — і так кожен раз, коли кішка вдихає або видихає. Виходить те саме «муррр».

Як кішки острова Мен позбулися хвостів
Кинений. Що робить стрес з кішками
Але навіть якщо науці і вдалося наблизитися до розуміння того, як це відбувається, як і раніше немає точної відповіді на питання про те, що змушує кішку запускати свій маленький моторчик.

Можливо, тут замішаний якийсь нейронний осцилятор глибоко в котячому мозку-той самий, функції якого в іншому випадку були б абсолютно не ясні.

Але в якому випадку цей осцилятор запускається? Чи тільки тоді, коли кішка відчуває себе розслаблено і добре?

Далеко не завжди.

Добавить комментарий