Остров Пасхи

Унікальність острова Пасхи проявляється в неоднозначному думці про нього. Тобто, з одного боку, люди знають про даному місці всі, з іншого, одночасно нічого. Його загадкові статуї, утворені з каменю, досі є безмовними свідками давньої і непізнаною культури. Але хто і як міг створити ці монументальні статуї з скель?

остров Пасхи знаходиться трохи географії. У південно-східній частині Тихого океану, між Чилі і Таїті, розташовується острів Пасхи (рис 1). Місцеві тубільці його охрестили — ропа-нуї або Рапа-Нуї (Rapa Nui). Великдень є найвіддаленішим островом на земній кулі. Відстань до найближчого відрізка суші на заході становить дві тисячі дев’яносто два кілометри, а на сході — дві тисячі дев’ятсот сімдесят один кілометр. Він утворений у формі трикутника, на кожному краю якого знаходяться погаслі вулкани. Площа острова близько ста шістдесяти кілометрів квадратних. Острів Пасхи визнано найвищою точкою над рівнем океану. Він знаходиться на величезній височини, яка отримала назву Східно-Тихоокеанська височина Зважаючи на це ще Тур Хейєрдал писав, що найближча суша, яку бачать місцеві жителі, це Місяць. Що цікаво, острів Пасхи має/мав кілька назв: Ваиху, Мата-кі-ті-Раги, острів Сан-Карлос, Рапануи, Теапи, Текаоухангоару, Ті-Піто-о-те-хенуа, Хититеаираги, острів Пасхи.

Деякі легенди стверджують, що острів Пасхи колись був складовою однієї великої країни (багато хто вважає його уцілілою частиною Атлантиди). Це виглядає досить правдоподібно, так як сьогодні на Великдень виявлено безліч доказів, що підтверджують ці легенди: на острові є дороги, які ведуть прямо в океан, вирито велика кількість підземних тунелів, що беруть початок у місцевих печерах і прокладывающих шлях у невідомому напрямку, а також інші не менш значущі відомості і дивовижні знахідки.

Добавить комментарий