Радиаторы отопления

Радіатор — це повітряний теплообмінник, який служить для розсіювання тепла в повітрі. В теплу пору року, рекомендується проводити повну перевірку всіх опалювальних систем, а тим більше оглядати радиаторы отопления. Цей предмет поширює тепло по кожній кімнаті в квартирі або будинку. Для впевненої і довговічно роботи техніки її потрібно правильно вибирати. Щоб зрозуміти які краще прилади вибирати слід розібратися в їх різновидах, перевагах і недоліках.

Види радіаторів і їх характеристики

Всі опалювальні конструкції відрізняються зовнішнім виглядом, технічними даними і умовами експлуатації. Щоб зрозуміти яка між ними різниця в першу чергу потрібно розібратися в матеріалі виготовлення всіх товарів. Від цього показника залежить те, наскільки довгий термін використання у обраної продукції. Виробляються батареї для опалення з таких матеріалів:

Біметалічний. Складаються вони зі сталевої трубчастої серцевини і алюмінієвої оболонки. Вони виготовляються з парної кількості секцій, але бувають і цільні моделі. Монолітні варіанти мають більшу міцність через сталевого каркаса і алюмінієвої оболонки. Вони витримують підвищений тиск і гідроудари. Подається невеликий обсяг води. Легкі в монтажі і мають простий сучасний дизайн. Стійкі до появи корозії.
Сталевий. Бувають двох типів – трубчасті і панельні. Друга модель з бюджетного сегмента, добре віддає тепло. Вони не вибагливі до умов. Перший вид займає позиції преміум класу. У них хороші технічні характеристики і висока зносостійкість.
Алюмінієвий. Хороша тепловіддача, надійні, легкі в установці, мають цікавий дизайн. Складаються вони з вертикальних каналів, що формують потік повітря, що нагрівається. Секції мають легку вагу, і можуть витримувати велике навантаження, але високі шанси на появу корозії.
Це три основних види радіаторів, які виготовляються сьогоднішніми виробниками. На ринку відповідної техніки також можна зустріти чавунні моделі, мідні, пластикові та з різних сплавів.

Чавунні моделі-це найпопулярніший і відомий тип опалювальної конструкції. Нинішні розробники техніки для цього приладу придумали нові сучасні форми, і всі його позитивні характеристики залишилися при ньому. Вони добре передають тепло і мають великий термін експлуатації. Також є ексклюзивні варіанти, які створюються художнім литтям і будуть хорошим доповненням до ретро інтер’єру.

Мідні зразки також володіють хорошими характеристиками по випромінюванню тепла, теплопровідності і конвекції. Мідь – це екологічний матеріал, де не розмножуються негативні бактерії. Такі радіатори міцні і довговічні, стійкі до хімічних впливів і корозії.

Найбільш бюджетними, легкими за вагою і монтажу є моделі з пластика. При установці таких варіантів батарей варто пам’ятати, що їх не можна використовуватися для опалення при подачі води понад 80 градусів. Бюджетний сегмент є зносостійким з хорошими технічними показниками для свого класу.

Добавить комментарий