Распространявшийся через Google Play троян мог заразить 36 млн смартфонов

Дослідники з Check Point виявили, можливо, саму масштабну кампанію з розповсюдження шкідливого ПЗ в офіційному магазині софту і контенту для Android Google Play. Вірус під назвою Judy відноситься до категорії так званих клікер, тобто використовує заражені пристрої для генерації великої кількості переходів на рекламні посилання. Він був помічений в 41 додатку, створеному однією і тією ж компанією з Кореї, що називає себе Enistudio.

02

Поширення цього трояна набуло воістину величезні масштаби — за даними Check Point, кількість його скачувань може становити від 4,5 до 18,5 мільйонів. Деякі із заражених програм перебували в Google Play протягом декількох років, але нещодавно всі вони були оновлені.

01

Крім того, фахівці з Check Point знайшли ще кілька додатків, інфікованих цим трояном, але вже від інших розробників. Який зв’язок між ними і першою кампанією, про яку сказано вище, поки неясно. Можливо, творці цього ПО спеціально або ненавмисно запозичили код з шкідливим компонентом один у одного.
Найстаріше додаток з другої кампанії датується квітнем 2016 року, тобто довгий час вірус залишався необнаруженным. Масштаби його поширення аналогічні першому епізоду і відповідають 4-18 млн скачувань. Таким чином, загальне число завантажень Judy може становити 8,5–36,5 млн. Check Point вже повідомила Google про наявність цього трояна в магазині Play, після чого містять його програми були видалені.

Добавить комментарий