Що таке аднексит?

Що таке аднексит?
Аднексит – запальне захворювання придатків матки (маткових труб і яєчників) інфекційної природи. Вважається найбільш поширеним гінекологічним захворюванням серед жіночого населення віком від 20 до 30 років.

Інші найменування аднекситу – сальпінгоофорит, яке складається з грец. «sálpingos» і новолат. «oophoron» — яєчник, сальпінгіт (запалення тільки маткових труб).

В основі хвороби лежить проникнення інфекційних агентів до придатків матки через піхву (висхідний шлях) або ж через кров і лімфу (спадний шлях). Так чи інакше, до розвитку аднекситу зазвичай призводить безконтрольна статеве життя з кількома партнерами, хірургічне втручання в органи малого тазу, загальні інфекційні захворювання, і все це, найбільш часто, на тлі ослабленого імунітету.

Багато цiкавих статей можна знайти на сайті paranormal.lt

Розвиток аднекситу
Розвиток аднекситу починається з потрапляння інфекції до придатків статевих органів, де після осідання на слизовій маткових труб формується запальний процес, який втягує в себе і епітеліальні (зовнішні) стінки цього органу.

Далі, у міру розвитку хвороби, в місці запалення утворюється серозна рідина, іноді гнійні освіти, яка просувається далі по ходу – до яєчниках. При цьому, відбувається інфільтрація стінок маткових труб і яєчників, після чого, ці два придатка матки спаюються, формуючи єдиний запальне освіта.

Початок хвороби зазвичай гостре супроводжується сильним болем внизу живота (особливо болюча пальпація в цьому місці), підвищенням температури тіла, загальною слабістю і нездужанням. Якщо не цьому етапі нічого не зробити, захворювання переходить в хронічну форму.

Хронічний аднексит характеризується періодичними загостреннями — нападами болю в області тазу, порушення менструального циклу, пригніченням психоемоційного стану. Особливо загострення з’являються при переохолодженні організму, стреси, порушення режиму харчування та роботи/відпочинку.

Добавить комментарий