Спасаем Днепр вместе

Коли починають говорити про водних ресурсах Запорізької області, на розум приходять насамперед Дніпро, Каховське водосховище як його частина, Азовське море. Але мало хто замислюється про те, що екологічний стан і наповнюваність великих річок залежить насамперед від стану малих і середніх річок, якими багата навіть наша степова посушлива зона. Ми Спасаем Днепр вместе.

 

До компетенції Запорізького обласного управління водних ресурсів входить турбота про найбільшому водному господарстві держави. З 2018 року, з подачі Держагентства та згідно з указом Президента, на відновлення ресурсів буде цілеспрямовано перераховуватися 10% рентної плати за спецводокористування, що є позитивним моментом, особливо в масштабах всієї країни. Отримані кошти можна буде використовувати на роботи з розчищення водойм, а також на будівництво спеціалізованих споруд. Серед конкретних проектів, на реалізацію яких, у першу чергу, доцільно спрямувати фінансування, можна відзначити розчищення протоки між Молочним лиманом та Азовським морем, розчистку ставу в Запоріжжі і т. д.

Це не всі позитивні нововведення, якими примітний 2018 рік. Відповідно до нової постанови, внесені зміни в перелік забруднюючих речовин для моніторингу якості вод. Незважаючи на те, що технічна база укомплектована ще не повністю, є всі шанси досягти високого рівня дослідницьких і практичних робіт у цій сфері.

Перехід до європейських стандартів

Ще одним найважливішим перетворенням стане зміна адміністративного поділу відповідно до вододілів басейнів річок. Ця практика знайшла широке застосування в Європі і довела свою ефективність. Запорізьким обласним управлінням водних ресурсів вже проведена певна робота в цьому напрямку, а саме поділ на райони та складання водогосподарських балансів. Безумовно, є певні труднощі, наприклад, розбіжність басейнів річок з админделением країни. Дана проблема, швидше за все, буде долатися шляхом поділу відповідальності між управліннями водних ресурсів.

Дуже важливим моментом є своєчасний моніторинг стану річок та можливості їх самовідтворення. Райони, бідні водними ресурсами, що перебувають під загрозою кризи меліорації. Ситуація ускладнюється незадовільним станом певної частини дамб, насосних станцій та інших гідротехнічних споруд.

Добавить комментарий