Споры при дтп

Навіть невелике ДТП нерідко закінчується для власників автомобілів великими неприємностями. Спори при ДТП чреваті розглядами з ГИБДД, зі страховою організацією, з заподіювачем шкоди або з потерпілим: до цього потрібно бути готовим. Випадків безліч, особливо, якщо при аварії було завдано шкоди майну, здоров’ю, життю. Така ситуація вимагає професійної юридичної допомоги, інакше є ризик стати жертвою помилки, махінацій страхової компанії, незаслужено понести відповідальність. Ми розповімо, що це споры при дтп.

Вирішення спорів при ДТП: як поводитися правильно?
Закон наказує всім учасникам аварійної події на дорозі певні правила поведінки та обов’язкові для виконання обов’язку. Їх знають всі автомобілісти, і їх склад відрізняється в залежності від обставин ДТП:

якщо є постраждалі;
якщо постраждали лише машини, але їх власники не дійшли згоди;
якщо згоду було досягнуто.
Природно, коли є постраждалі, в першу чергу, потрібно надати їм допомогу, викликати швидку, ГИБДД.

Якщо їх немає, потрібно визначитися, чи обов’язковий виклик співробітника ДІБДР, оформити документи про аварії з його участю або без нього, повідомити учасникам ДТП найменування страхової компанії, номер поліса, скласти повідомлення про аварії і направити його страховику.

Всі документи, в тому числі:
Схема ДТП,
Сповіщення,
Протокол,
Пояснення учасників,
повинні бути складені правильно – вже на цьому етапі вкрай важлива допомога у вирішенні спорів про ДТП. Потрібно розуміти, вірно в паперах подія зафіксовано на схемі, відображені пояснення, чи враховуються показання свідків або дані відеореєстраторів, незгоду одних учасників з позицією інших.

Якщо підписати ці процесуальні документи не дивлячись, без відображення важливих фактів або спірних моментів, то оскаржити їх згодом буде дуже складно. Тому в поясненнях повинні бути присутніми точні характеристики:

дати, часу, місця події;
дорожньої обстановки, наявності розмітки, стану покриття;
події ДТП, факторів, що вплинули на нього;
наявності очевидців, їх контакти;
позиції учасника.

Добавить комментарий