Справка о несудимости

ІНФОРМАЦІЯ
про отримання фізичними особами довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості чи обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 червня 2018 внесені зміни в Порядок доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема, вводиться два виду довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність / наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України — так звану «СКОРОЧЕНА» і «ПОВНУ» справка о несудимости онлайн. Такі зміни пов’язані з необхідністю диференціації інформації про особу, яка зберігається в персонально-довідковому обліку МВС. Як правило, особа запитує довідку у випадках, визначених законодавством, зокрема, з метою працевлаштування, усиновлення, оформлення візи для виїзду за кордон, дозволи на зброю тощо. Водночас для кожної мети законодавство передбачає різний обсяг інформації про особу. В одних випадках особа має лише довести, що вона не має судимості, в інших-має бути підтверджена, що особа не тільки не має судимості, але і ніколи не була засуджена, навіть якщо судимість відповідно до Кримінального кодексу України була погашена або знята. Іноді законодавство передбачає перевірку за персонально-довідковими обліками у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Надання всього можливого обсягу інформації про особу в певних випадках може бути невиправданим і не відповідати встановленої мети обробки персональних даних, що, в свою чергу, являє загрозу порушення конституційного права людини на захист приватного життя, визначеного статтею 32 Конституції України, а також принципів обробки персональних даних, визначених Законом України «Про захист персональних даних».

Добавить комментарий