30 ноября, 2018

Юрий Павленко

Юрий Павленко

Сім’я
Батьки — інженери, познайомилися в Прилуцькому меліоративному технікумі.

Одружений на Юлії Вікторівні Євсєєвій, виховує двох синів. Дружина — економіст за фахом, працювала у Верховній Раді у відділі забезпечення зв’язків з міжнародними парламентськими організаціями.

Освіта
Навчався в гуманітарному ліцеї. З дитинства цікавився історією, брав участь в олімпіадах. За його словами, навіть посідав перше місце на республіканських змаганнях.

У 1992 році вступив до Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка на історичний факультет. У 1997 році отримав диплом викладача історії.

Після закінчення університету продовжив навчання в магістратурі Української академії державного управління.

У 2010 році захистив кандидатську дисертацію з філософії.

Кар’єр
У 1995 році йде телеведучим на студію «TV-Табачук», на якій пропрацював два роки.

У 1998 році стає директором компанії «Євро віжн плюс», яка займалася рекламою.

З 2000 по 2001 рік працював фахівцем зі зв’язків з громадськістю на пиво-безалкогольному комбінаті «Славутич».

Політична діяльність
Ще за часів навчання в університеті бере участь у різних молодіжних організаціях. У 1994 році обирається депутатом до Харківської районної ради Києва.

У 1998 році вирішив балотуватися в народні депутати від Християнсько-демократичної партії України. Зайняв 9 місце з 27 претендентів по своєму округу. Після невдачі на виборах стає главою новоствореної Молодіжної партії України.

Цю посаду він обіймає з 1999 по 2002 рік, після чого все ж обирається до Верховної Ради. Цього разу-від Блоку «Наша Україна», до якого входила його партія.

Під час виборчої кампанії 2004 року активно підтримував Віктора Ющенка.

У лютому 2005 року після його перемоги на виборах отримав портфель міністра у справах сім’ї, молоді та спорту.

Однак в 2006 році після чергових парламентських виборів і формування нового уряду Віктора Януковича втрачає посаду. Президент Віктор Ющенко спочатку призначає його своїм радником, а через 5 місяців, у грудні 2006, — головою Житомирської районної адміністрації. Вже через рік, в грудні 2007 року, повертається на посаду міністра у справах сім’ї, молоді та спорту і залишається на ній до наступних президентських виборів 2010 року.

З 2010 по 2011 рік працював в громадській організації «Інститут соціально-економічного розвитку», де виконував обов’язки голови Ради експертів з розвитку місцевого самоврядування.

В 2011 році стає Уповноваженим Президента України з прав дитини і залишає пост в 2014 році.

У 2014 році обирається депутатом до Верховної Ради. Цікаво, що у парламент колишній член «Нашої України» потрапив за списками «Опозиційного блоку», який складається в основному з екс-регіоналів. Зараз є членом Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Декларація
У декларації за 2017 рік зазначено, що народний депутат Юрій Павленко отримав 533 тисячі гривень. З них майже 260 тис. — зарплата за основним місцем роботи, а саме у Верховній Раді.

Ще 252 тис. він отримав в якості компенсації за депутатську діяльність.

Паралельно з виконанням обов’язку слуги народу Павленко викладає в Національному університеті фізичного виховання і спорту України. Викладацька діяльність принесла йому майже 20 тисяч гривень прибутку.