Застосування нітроамофоски для часнику: правила, способи використання, норми та терміни внесення

Часник – овочева культура вимоглива до родючості грунту. На бідних, виснажених, щільних, неокультурених землях цибулини виростають невеликими, а зубки дрібними і викривленими. Практикується удобрення часникових грядок як традиційної органікою (крім свіжого гною та пташиного посліду), так і мінеральними сполуками.

Необхідність добрива для грядок під часник

Хороших результатів при вирощуванні цибулинних культур досягають овочівники, використовують такі органічні засоби: визрів компост, повністю перепрілий коров’як або послід птахів, торфо-гнойові суміші, пічна і рослинна зола, зброджені настої кропиви, газонної трави та бур’янів, виполотих, заорані сидеральні рослини. Їх, як правило, закладають в грунт при осінньому або весняному перекопуванні (до речі, сидератам потрібно не менше 3 тижнів для розкладання зеленої біомаси в ґрунті).

Із мінеральних добрив під часник традиційно застосовують карбамід (сечовину), аміачну селітру – джерела азоту, суперфосфат (простий і подвійний) – джерело фосфору, калійну селітру, калімагнезію – джерела калію. Перераховані вище продукти – моно добрива. Але найкращих результатів досягають овочівники, що використовують на ділянці комплексну Нітроамофоску, що має в складі всі основні хімічні елементи збалансованої концентрації.

Користь Нітроамофоски для часникових посадок

Нітроамофоска – висококонцентроване, гранульоване, універсальне, мінеральне добриво, придатне для всіх видів культурних рослин, в тому числі і для цибулинних культур. Збалансований склад всіх необхідних солей дозволяє збагачувати грунт азотом, фосфором і калієм шляхом закладення при весняному перекопуванні, а також кореневих і позакореневих підживлень.
Використання цінних гранул в посадках часнику призводить до посилення імунітету рослин, а значить, допомагає запобігти або значно знижує ризик ураження цибулин різними гнилями, в тому числі, і кореневої. Грамотне внесення препарату гарантує поліпшення всього процесу вегетації, а також збільшення врожаю. Якщо ви надумали нитроаммофоска купить, уважно ознайомтеся з інструкцією і строго слідуйте їй. Наведені нижче дозування усереднені і приведені для самого поширеного виду добрив з однаковою концентрацією азоту, фосфору і калію (NPK 16:16:16).

Даний комплексний продукт під часник застосовують з урахуванням наступних правил:

Восени Нітроамофоску в землю вносити недоцільно, оскільки азотні речовини мають властивість швидко випаровуватися. Тому удобрення загортають на часникові грядки за 3 тижні до весняної посадки, тобто добриво годиться для передпосівної підготовки тільки ярих сортів часнику. Під озимий часник доцільно застосовувати калійно-фосфорні сполуки і органіку.
Нітроамофоска є чудовою кореневого підживлення всіх видів часнику. Для її проведення здійснюють полив часникових плантацій з розрахунку від 20 до 30 гр на кожний погонний метр, через місяць після масової появи сходів навесні. Озимі сорти культури підгодовують приблизно в квітні, а ярі – в кінці весни – початку літа. Добриво розчиняють у воді, якої проливають міжряддя і рослини під корінь.
Позакореневе підживлення Нітроамофоскою дозволяє скорегувати баланс поживних речовин у рослинах. При дефіциті азоту листя часнику починають жовтіти, особливо на кінчиках, кущі відстають у рості і мають менш інтенсивну, ніж зазвичай, забарвлення. Такими ознаками характеризується азотне голодування.
Норми внесення при позакореневих підживлення часнику. Зрошення по листю розчином Нітроамофоски дає практично миттєвий результат, так як біологічно активні елементи швидко проникають через наземну частину, вирівнюючи дисбаланс. Для приготування розчину 2-3 ст. ложки гранул розводять до повного розчинення в стандартному відрі води, яку заливають в пульверизатор, і рясно обприскують листя посадок.
У червні (для озимих сортів) і з середини червня і до кінця липня (для ярих сортів) Нітроамофоска під культуру не вноситься. На даному етапі рослинам потрібні підвищені дози калію і фосфору, необхідних для формування великих головок і їх повноцінного визрівання, а азот протипоказаний. За відгуками досвідчених дачників, у цей період (з початку і до середини літа) досить удобрювати плантації часнику рослинною золою (опудривание грунту або полив зольним настоєм).

Застосування Нітроамофоски в процесі культивування часнику дозволяє отримувати відмінні урожай щороку. Згідно зі статистичними даними, це добриво сприяє збільшенню обсягу врожаю на 20-30%, а також поліпшення його технічних характеристик (лежкість, товарний вигляд).

Легкого вам праці на присадибній ділянці!

Добавить комментарий